۶۶۷۱۶۶۰۱ - 021 | ۶۶۷۲۷۷۶۶ - 021
تهران خیابان جمهوری بین حافظ و استانبول بعد از خیابان سی تیر کوی نوبهار پلاک ۳۱

تلویزیون LCD QLED

تلویزیون LCD QLED

QLED یا OLED؛ فروش کدام تلویزیون در جهان بیشتر است؟

تلویزیون LCD QLED

موسسه IHS Markit که معتبر ترین مرکز در زمینه آمار فروش انواع تلویزیون در سراسر جهان است، ادعا می کند که فروش تلویزیون های QLED از مدل های OLED فراتر رفته است. در اواخر سال 2017 و اوایل سال 2018، فروش تلویزیون های OLED بیش از تلویزیون های LCD QLED بوده و حالا ظاهرا این آمار تغییر یافته است. طبق آخرین آمار، در سال 2018 تعداد 2.7 میلیون دستگاه تلویزیون QLED در سراسر جهان فروخته شده است. همچنین در مدت زمان مشابه، تعداد 2.5 میلیون دستگاه تلویزیون OLED نیز به فروش رسیده است.

شرکت های Samsung, TCL و Hisense سه کمپانی هستند که اتحاد QLED را در جهان تشکیل می دهند. شایان ذکر است که تلویزیون های QLED شامل مدل هایی هستند که دارای صفحه کوانتومی بوده و از دقت رنگ بسیار بالایی برخوردار هستند؛ از این رو، تلویزیون های QLED با مدل های ساده LCD متفاوت بوده و این آمار تنها مربوط به تلویزیون های QLED یا OLED بوده و شامل تلویزیون های LCD ساده نمی شود.


هر دو کمپانی در سال 2018 و اوایل 2019 با معرفی تلویزیون های میان رده OLED و QLED، سعی در حفظ بازار خود در فناوری اختصاصی داشته اند؛ در برابر معرفی هر خانواده، شرکت رقیب محصولی جدید را برای همان بازار معرفی کرده است. به عنوان مثال سامسونگ در اواسط سال 2018، در بازار اروپا و آمریکا، تلویزیون های سری Q6FN را راهی بازار کرد که هدف قرار دادن بخش Mid-Range را با قیمت های 600 تا 650 دلار در سر داشتند. مجموعا 221.4 میلیون تلویزیون در سال 2018 در سراسر جهان فروخته شد. درآمد حاصل از فروش تلویزیون 115.5 میلیارد دلار بوده است.

SOURCE
 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید